Chcete si osvojit hlasové, dechové a výslovnostní techniky? Chcete se naučit správně se vyjadřovat? Důstojně prezentovat sebe sama? Umět vést dialog a přitom naslouchat, správně argumentovat a umět přesvědčit? Kurz léčivá a inspirativní moc hlasu navazuje na náš předchozí kurz Kurz živého přednášení, pořádaný tvůrčím týmem K3K.
I tentokrát se naplno ponoříme do oblasti slova, řeči a rétoriky. Po dobu 9 měsíců budeme objevovat nové možnosti práce s hlasem a zároveň i sami sebe. Věděli jste, že každý má v sobě polohu hlasu, která dokáže léčit? Osvojíme si umění improvizace. Naučíme se hovořit bez vnitřního stresu, který člověka blokuje.
Celým kurzem nás bude provádět umělec, herec, dramaturg a moderátor Alfred Strejček. Autor desítek pořadů, ve kterých se věnuje významným osobnostem naší historie i současnosti, s bohatou pedagogickou praxí v oblasti uměleckého přednesu na pražské konzervatoři.
V čem spočívalo tajemství proslulých básníků? Jak pracovat s uměleckým textem? Jak správně vyslovovat, akcentovat a pracovat s rytmem psaného textu? Část našeho kurzu budememe věnovat této oblasti. Každý z účastníků dostane prostor k nastudování textu a k jeho následnému přednesu. Mluvený projev budeme nahrávat a následně společně analyzovat.
Jistě jste se setkali se situací, kdy jste museli rychle zareagovat na nečekanou otázku. V našem kurzu se zaměříme na umění improvizace a naučíme se, jak vládnout jazykem v těch nejširších životních situacích. Umění redukce, schopnost promluvit bez vnitřního stresu, který člověka blokuje, je základem pro všechny, kteří budou v kontaktu s médii či se prezentovat na veřejnosti.
Každý z nás má ve svém hlasu polohu, která dokáže napomoct druhému člověku. V našem kurzu se zaměříme na rozvíjení hlasového potenciálu, na objevování nových možností, které nám hlas může poskytnout. Vědomé využívání hlasu může i léčit, uzdravovat a otevírat cestu k druhým lidem.
Vyvrcholením našeho kurzu bude realizace společného vystoupení, které proběhne v červnu 2017 v Baťově vile ve Zlíně k 85. výročí úmrtí Tomáše Bati. Fragmenty z vystoupení zazní ve vysílání na Českém rozhlasu 2, kdy se každý účastník bude spolupodílet na jejich finální podobě.
Vystudoval herectví na brněnské JAMU a prošel řadou pražských i mimopražských divadel. Pět let působil jako pedagog uměleckého přednesu na pražské konzervatoři. Patří mezi špičkové interprety poezie a prózy a je několikanásobným laureátem soutěží profesionálních umělců v uměleckém přednesu.
Je držitelem nejvyššího ocenění v tomto oboru – Křišťálové růže. Přednáší též v latině, angličtině, němčině, španělštině a italštině. Věnuje se dabingu a provází slovem stovky dokumentů z nejrůznějších oborů. Společně se Štěpánem Rakem je nositelem ceny UNESCO za koncertní projekt Vivat Comenius.
Alfred Strejček je autorem desítek pořadů, ve kterých se věnuje významným osobnostem naší historie i současnosti. Vyučuje rétoriku, vede semináře pro účastníky rozličných oborů. Jeho semináře „Nebojte se promluvit“, jsou zaměřeny na historii a vývoj rétoriky, osvojování si hlasové, dechové a výslovnostní techniky. Věnování se správnému vyjadřování, důstojné prezentaci sebe sama, umění vést dialog, naslouchat, argumentovat, umění přesvědčit.
Anthroposofií se zabývá od svých 23 let. Absolvent Waldorfského semináře. V letech 2013-2014 koordinoval skupinu o Sociální trojčlennosti v Praze. V roce 2013 hlavní koordinátor konference o lidsky důstojném a prosperujícím podnikání „Svobodná firma“. Od roku 2015 se soustředí na realizaci kurzů v oblasti řeči a slova.
Působí jako zakladatel a ředitel kreativního studia Vibes Vision se zaměřením na branding, profesionální fotograf, hudební producent a Business Development manažer v IT oblasti.
Ondřej Říha má za sebou bohaté zkušenosti s prací v nadnárodních korporátech stejně jako s prací v malých neziskových organizacích. Soustředí se na pracovní procesy, spolupráci, práci na projektech, kde se snaží aplikovat anthroposofické myšlenky a principy sociální trojčlennosti. Zabývá se mentoringem a poradenskou pomocí.
www.vibes.czPracuje v české reklamní agentuře jako account manažer – má na starosti klienty a koordinaci zakázek. Pohybuje se mezi velkými rybami, ale stále sází na to, že efektivnost a rychlost se neobejdou bez hodnot, pečlivosti a zejména na vztazích mezi lidmi.
V roce 2015 dostudoval dálkový obor na Akademii sociálního umění Tabor. Během té doby nasál principy „léčebné pedagogiky, sociální a umělecké terapie“, které ale kromě osobního rozvoje používá v docela jiné oblasti. V roce 2013 se podílel na organizaci konference "Svobodná firma" o lidsky důstojném a prosperujícím podnikání.
David miluje organizování a společnost svých přátel. Rád běhá a obdivuje umění. Hledá v životě věci, které dávají smysl a jsou opravdové. Proto se také podílí na organizaci "Kurzu živého přednášení".
Po pěti letech různorodých aktivit – od divadelních projektů až po spoluorganizování různých vzdělávacích seminářů a konferencí - se teď zaměřuje hlavně na svou profesi, několik málo projektů v oblasti waldorfské pedagogiky a hlavně na své přátele.
Působí na waldorfské škole v Příbrami 18 let jako učitelka, výchovná poradkyně, personalistka. Umění (hudba, divadlo, zpěv, mluvené slovo) se snaží využít jako možnost vyjádření, předávání, léčení a společného dorozumívání.
Mediátorství se věnuje jako cestě a pomoci při řešení konfliktů, hledání společné pravdy, působení jednotlivce uvnitř společenství a fungování společenství samotného. Mentorství nabízí jako formu zprostředkování, pomoci a předávání prožitého a zpracovaného.
Pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí vidí jako odpověď na potřeby místa, času, situace, zúčastněných a společnosti. Společné tvoření vnímá jako cestu hledání, naplňování, sebepoznávání a vývoje.
Alfred Strejček
17. 9. 2016Alfred Strejček
15. 10. 2016Alfred Strejček
12. 11. 2016Alfred Strejček
17. 12. 2016Alfred Strejček
28. 1. 2017Alfred Strejček
18. 2. 2017Alfred Strejček
25. 3. 2017Alfred Strejček
22. 4. 2017Alfred Strejček
20. 5. 2017Artspace, Řetězová 7, Praha
31. 5. 2017 v 18:00Ondřej Říha
18:00Tomáš Boněk
18:20Tomáš Boněk
18:50Kurz je určen pro všechny, kdo chtějí vědomě svým mluveným projevem působit na okolní svět. Navazujeme na náš kurz „Kurz živého přednášení“ a chceme umožnit účastníkům kurzu pomoci prohloubit jejich dovednosti. Díky pečlivě vybraným tématům, cílovou skupinou mohou být nejenom učitelé, psychologové, psychoterapeuti, kněží, studenti, ale i moderátoři, tiskoví mluvčí, a všichni ti, pro které je mluvený projev jejich každodenním chlebem.
Každé setkání zahájíme nezbytnou technickou průpravou. Následně se pustíme do jednotlivých témat. V průběhu kurzu budeme nahrávat váš mluvený projev a následně ho společně hodnotit. Také se zaměříme na řeč těla a další verbální a nonverbální techniky, související s uměním předávání slova. V průběhu kurzu počítáme i s individuálními domácími úkoly. Budeme se setkávat vždy jednu sobotu v měsíci v čase od 9 – 13 hodin.
Zvukový záznam z našeho vystoupení a také z rádia, kde jsme zazněli v pořadu na Českém Rozhlase 2 pod vedením herce Alfreda Strejčka.
Celkově se závěrečného večera účastnili všichni účastníci.
Tento kurz svým obsahem navazuje na řečnický kurz „Kurz živého přednášení“. Je určen pouze pro absolventy kurzu, kteří zakončili kurz přednášením na veřejnosti a má pomoci prohloubit jejich znalosti a dovednosti v oblasti řeči a rétoriky. Pokud máte zájem přednášet, přihlaste se na další běh Kurzu živého přednášení, který bychom chtěli otevřít v roce 2017. Předběžnou přihlášku můžete odeslat již teď. Uložíme si vás do adresáře a jakmile kurz otevřeme, ozveme se vám
V tomto kurzu nám jde o co největší prohloubení řečnických dovedností každého účastníka. Proto jsme museli omezit počet účastníků kurzu na rentabilní minimum. Počítáme maximálně s 15 účastníky po celou dobu kurzu. Tím je zaručeno, že každý účastník dostane během lekce dostatečný prostor k vlastnímu projevu.
I když respektujeme svobodu každého účastníka, pro efektivní průběh kurzu a jeho úspěšné absolvování, je třeba počítat s ochotou pracovat na hlasových cvičeních a dalších domácích zadáních. I když se budeme potkávat jen 1x měsíčně, práce na prohloubení našich dovedností by nás měla provázet pravidelně v každodenním životě. Kurz je koncipován tak, že počítá s osobní přípravou každého účastníka do další lekce. Jednotlivá témata na sebe navazují a bez osobní přípravy nebude možné plynule pokračovat dál.
Při tvorbě koncepce tohoto kurzu jsme si vytyčili dva cíle. Důraz na osobní motivaci každého účastníka a důraz na cíl, který by byl společný pro celou skupinu. Kromě zdokonalení osobních dovedností je důležitá i sociální stránka kurzu. Propojit se a společně připravit závěrečné vystoupení, je nedílnou součástí celého kurzu, stejně jako příprava audiozáznamu pro pořad „Dobré ráno Česko“ na Českém rozhlasu.
Tvůrčí tým K3K je skupina lidí se zájmem o anthroposofii s potřebou pracovat pro okolní svět. Jsme otevření novým impulsům a spolupráci s dalšími lidmi a organizacemi. Soustředíme se na projekty, ve kterých se snažíme naplňovat principy sociální trojčlennosti. Tvůrčí tým K3K vznikl za účelem realizace konference „Svobodná firma“, jež byla v roce 2013 vyvrcholením práce pražské pobočky o Sociální trojčlennosti při Anthroposofické společnosti.
Vyplňte formulář a zjistěte, jak se na kurz dostat
Obec křesťanů
Na Špejcharu 291/3
170 00 Praha 7 – Holešovice
Česká republika
Organizace kurzu
kontaktujnas@k3k.cz
Děkujeme všem našim partnerům, že nám pomohli kurz zrealizovat